poniedziałek, 3 października 2016

A u nas...

Ostatnio pisałam, że czas u nas zwolnił. Od 27 lipca pędzi a nawet gna... Z dwójką maluszków już nie jest tak łatwo znaleźć czas na codzienne czynności, np. zjedzenie obiadu, nie mówiąc już o spokojnym siedzeniu przed komputerem i pisaniem co u nas nowego ;) 
Najgorszym moim wrogiem jest brak czasu i właśnie dlatego do perfekcji mi daleko. Jak już zaczynam usypiać maluszki to myślę co potem zrobię (zacznę prasować stertę ubrań, sprzątać, czy się położę ;)). 4 dni w tygodniu jak Staś jest w pracy muszę usypiać łobuziaki sama. Jak wygląda usypianie maluchów jednocześnie... wszyscy lądujemy w jednym łóżku. Jedna ręka jest dla Antka a druga dla Heli :) Opowiadam Heli bajkę o królewnie i smoku Leonie. Codziennie bajka jest inna, ponieważ każda opowieść wymyślana jest na bieżąco. Dzisiaj smok Leon i królewna Helena odwiedzili czarodziejską krainę w której spotkali dzielnego rumaka Morrisa :D 
A jak wyglądało przyjęcie nowego członka rodziny przez innych domowników. Naczytałam się, że jest ogromna zazdrość, że dzieci przestają jeść, cofają się w rozwoju. A u nas jedyne co zauważyłam to to, że Hela kocha Antosia bardzo bardzo. W każdej czynności bierze udział. Jak karmię to ćwiczy nóżki i staje pomiędzy moje kolana, jak przewijam to ćwiczy paluszki i wszystko jest w sudocremie, jak kąpiemy to ćwiczy brzuszek jak całuje brata w główkę. Antoś jest bardzo wytrzymały i dzielnie znosi każdą oznakę miłości :) 

Od września rozpoczęliśmy nowe zajęcia w OWI, w centrum Maltańskim i oczywiście Metoda Krakowska. Nasz plan tygodnia wygląda tak: 
* poniedziałek - godzinne zajęcia  logopedą 
* wtorek -  rehabilitacja ruchowa, Metoda Krakowska 
* środa - zajęcia ogólnorozwojowe 
* czwartek - zabawa w domu 
* piątek - rehabilitacja ruchowa 

Mam nadzieję, że znajdę upragniony czas i napiszę częściej co u nas słychać.

Do przeczytania :*

 
 

5 komentarze:

Skoro co wieczór Hela słucha bajek tworzonych przez mamę, to może warto byłoby jedną z takich bajek przelać na papier i wysłać na konkurs http://wybierzstrone.com.pl/pl/konkurs
Odsłona październikowa jest do 20.10.2016, a temat przewodni to lekarz, medycyna zdrowie. Zatem może smok Leon by się pochorował ;-)

Ooo wspaniały pomysł :) Dziękujemy za informacje. Jutro Smok Leon pójdzie do lekarza :-)

Ten komentarz został usunięty przez autora.

Trzymam kciuki, żeby księżniczka i smok Leon wygrali. Z miła chęcią przeczytamy z Kostkiem Waszą bajkę. Też swoją tworzymy.

Też trzymamy kciuki i pozdrawiamy...

Prześlij komentarz